023/562-006 | 023/561-633 zrenjanin@redcross.org.rs

Црвени крст Зрењанин у сарадњи са Градском управом града Зрењанина, Спортским савезом града Зрењанина, Савезом за школски спорт, Предшколском установом и зрењанинским основним и средњим школама организовао хуманитарно рекреативну акцију “Трка за срећније детињство”, манифестацију Националног друштва Црвеног крста Србије, уз мото акције: „ИМАМО ЦИЉ – ДОЂИ НА СТАРТ“. Трку је отворио градоначелник града Зрењанина, Симо Салапура а учеснике и госте је поздравила секретар Црвеног крста Зрењанин Александра Танасијевић.

Црвени крст Зрењанин организује ову манифестацију већ четврту деценију а ове године с посебним задовољством у оквиру Европске недеље спорта у Зрењанину који носи титулу Европског града спорта!

Посебну захвалност упућујемо Тржном центру „Биг“ који нам је омогућио да Трку реализујемо на технички најбољи могући начин и обезбедимо награде за по три првопласирана учесника у 18 такмичарских трка.

Сва средства прикупљена продајом учесничких бројева и путем донаторства биће усмерена у фонд континуиране хуманитарне акције „Спортом за боље сутра“ за побољшање услова живота, образовања и бављења спортом деце и омладине у стању социјалне потребе.

У оквиру данашње манифестације Црвени крст Зрењанин је организовао акцију добровољног давања крви у сарадњи са Заводом за трансфузију крви Војводине у којој је прикупљено 26 јединица крви.

У сарадњи са Друштвом за борбу против шећерне болести Зрењанин организовано је мерење нивоа шећера у крви и крвног притиска.

Удружење за помоћ ментално недовољно развијеним особама „Сунцокрет“ града Зрењанина организовало је Дан спорта за младе са интелектуалним потешкоћама а гости су им били млади из Удружења МНРО „Алтруист“ из Жабља. Заједно су учествовали у ревијалној Трци за срећније детињство.

ПЛАСМАН УЧЕСНИКА ТРКЕ ЗА СРЕЋНИЈЕ ДЕТИЊСТВО 2021

ПРЕДШКОЛЦИ – дечаци:

1. Павле Вукоје Вртић “Бамби”

2. Филип Берар Вртић “Црвенкапа”

3. Николај Савић Вртић “Бамби””

ПРЕДШКОЛЦИ – девојчице:

1. Нина Цветков Вртић “Црвенкапа”

2. Дуња Бут Вртић “Полетарац”

3. Александра Јованов Вртић “Биберче”

ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ – дечаци:

1. Урош Остојин О.Ш “Жарко Зрењанин”

2. Томислав Батањски О.Ш “Ђура Јакшић”

3.Вања Мркшич О.Ш “Жарко Зрењанин”

ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ – девојчице:

1. Сара Влајков ОШ “Јован Цвијић”

2. Лена Петровић ОШ “Доситеј Обрадовић”

3. Лара Влајков ОШ “Јован Цвијић”

ДРУГИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ – дечаци:

1. Павле Жикић ОШ “ Јован Цвијић”

2.Урош Свитлица ОШ “ Јован Цвијић”

3. Марко Перин ОШ “ Пeтар Петровић Његош”

ДРУГИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ – девојчице:

1.Шанел Гуцјанов ОШ “ Пeтар Петровић Његош”

2. Петра Бачичин ОШ “ Пeтар Петровић Његош”

3.Миа Бодваи ОШ “Ђура Јакшић”

ТРЕЋИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ – дечаци:

1. Марко Пејкић ОШ “Жарко Зрењанин”

2. Петар Ћулум ОШ “ Ђура Јакшић”

3. Александар Глишин ОШ “ Пeтар Петровић Његош”

ТРЕЋИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ – девојчице:

1. Вишња Благојев ОШ “Доситеј Обрадовић”

2. Нађа Суботички ОШ “Ђура Јакшић”

3. Марија Гардиновачки ОШ “ Пeтар Петровић Његош”

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ – дечаци:

1.Виктор Фодор ОШ “Жарко Зрењанин”

2.Урош Зарин ОШ “ Пeтар Петровић Његош”

3. Ђорђе Рајак ОШ “ Пeтар Петровић Његош”

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ – девојчице:

1. Анђела Јованов ОШ “Жарко Зрењанин”

2. Маша Манигодић ОШ “ Пeтар Петровић Његош”

3. Катарина Буза ОШ “Вук Караџић”

ПЕТИ- ШЕСТИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ – дечаци:

1. Огњен Попов ОШ”Јован Цвијић”

2. Матеја Бабић ОШ “ Пeтар Петровић Његош”

3. Марко Бајић ОШ “ Пeтар Петровић Његош”

ПЕТИ- ШЕСТИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ – девојчице:

1. Анастасија Јованов ОШ” Жарко Зрењанин”

2.Теодора Антонић ОШ “ Пeтар Петровић Његош”

3. Петра Димитријевић ОШ “ Јован Цвијић”

СЕДМИ- ОСМИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ – дечаци:

1. Матија Армуш О.Ш “ Жарко Зрењанин”

2.Вук Малинић ОШ “ Пeтар Петровић Његош”

3. Марко Вуков О.Ш “ Јован Јовановић Змај”

СЕДМИ- ОСМИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ – девојчице:

1.Невена Станаћев ОШ “ Пeтар Петровић Његош”

2.Маша Трбојевић ОШ “ Пeтар Петровић Његош”

3.Сара Марковић ОШ “ Пeтар Петровић Његош”

СРЕДЊЕ ШКОЛЕ – дечаци:

1. Миодраг Нађ ЕГШ “Никола Тесла”

СРЕДЊЕ ШКОЛЕ – девојчице:

1.Марина Стојшин Средња медицинска школа

2. Дејана Телгетија Зрењанинска Гимназија

3. Нађа Срданов ЕТШ “Јован Трајковић”